Techbit.cz, nebo spíše Techbit.cz 2.0 je převážně technicky zaměřený blog, který uspokojí moje potřeby podělit se o zkušenosti z IT vesmíru a nejen toho. Odkládám sem užitečné návody a rady, abych si je sám mohl kdykoliv připomenout nebo aby byly snadno přístupné i ostatním. Nahodile otestuji i nějakou hardware novinku a dělím se o zkušenosti a zážitky.

Trocha historie

Moje pokusy psát a provozovat vlastní web sahají až někam na přelom tisíciletí. Stále mě to nepouští. Techbit.cz je toho důkazem. Moje očekávání jsou už o něco skromnější a nemám megalomanské ambice na velký online IT magazín.

Původní web jsem stále nevypnul, asi z nostalgie. Je v provozu od roku 2003 a běží na doméně xmaestro.cz. V období jeho největší slávy měl návštěvnost kolem jednoho tisíce za den. S tím jsem tenkrát byl naprosto spokojen. Dokonce i novinářskou cestu na CeBIT 2008 jsem absolvoval. To už je let…

Po Xmaestro.cz byl přechod na ambiciózní internetový magazín Techbit.cz. Celkem slibně fungoval 2 roky, ale jeho provoz vyžadoval stále více času, který jsem mu tenkrát nemohl věnovat. Nakonec byl vypnut a se všemi články odpočívá v křemíkovém nebi. Vlastně z něj lze ještě něco vydolovat v archive.com.

Současnost

Stále mě to baví a snažím se najít si čas alespoň na pár článků měsíčně. Je to náročné, ale celkem to vychází. Musím totiž ještě pracovat 🙂

Můžete se se mnou potkat na mém oblíbeném Twitteru a chytré rady rozdávám na komunitním diskusním fóru Microsoftu – answers.microsoft.com. Když se vám nějaký můj článek bude líbit, nebo pomůže nějaký návod, budu rád za sdílení či poděkování v komentářích.

DJ

 

 

Díky za přízeň
David Ježek