🔴Podpoř autora tohoto webu, stal se farmářem! farmarjezek.cz/podpora 🍀

Microsoft Flow je mocný nástroj, kterým si můžete usnadnit a automatizovat řadu věcí ve svém pracovním životě. Co jste dříve klikali ručně, může za vás Flow udělat automaticky. Stačí použít některou z připravených šablon.

Microsoft Flow najdete mezi aplikacemi na portal.office.com nebo přímo na flow.microsoft.com. Přihlásíte se svým pracovním účtem a můžete začít Flow využívat (plány Office 365 Business Essentials a vyšší a Enterprise obsahují Microsoft Flow). Pokud Microsoft flow pod svým pracovním účtem nevidíte, zeptejte se svého správce, zda vám ho může aktivovat.

Microsoft Flow zná a umí propojit mnoho různých služeb. Nahlédněte do šablon, je jich opravdu hodně: flow.microsoft.com/cs-cz/templates/

Flow – Uložení příloh e-mailů Office 365 do OneDrivu pro firmy

Pro ukázku projdu aktivaci šablony, která ukládá přílohy z emailu na cloudové úložiště OneDrive pro firmy. Mezi šablonami je to ta první, nejpoužívanější. Najdete ji pod tímto odkazem: Uložení příloh e-mailů Office 365 do OneDrivu pro firmy a aktivujte ji pomocí tlačítka Vytvořit tok. Dostanete se na stránku vytvořené úlohy a přizpůsobíte ji pomocí volby v horním menu – Upravit tok.

Uvidíte nastavení jednotlivých kroků a podmínek. První krok definuje, jakou akcí se úloha spustí. V našem případě je to nový příchozí email. Je třeba zvolit k jaké složce se pravidlo bude vztahovat (například Doručená pošta). V pokročilých možnostech můžete zadat podmínky, zda se pravidlo má aplikovat například jen na určité odesílatele nebo předmět.

🔴Podpoř autora tohoto webu, stal se farmářem! farmarjezek.cz/podpora 🍀

Další krok definuje, že nás zajímají přílohy emailové zprávy.

Poslední krok definuje, co se s přílohami má stát. Zvolíte složku, do které je na OneDrive chcete ukládat.

Po přizpůsobení úlohy nastavení uložte tlačítkem Uložit tok.

Teď jen počkejte, až vám dorazí nová emailová zpráva s přílohou. Přílohu emailu najdete během chvíle po doručení emailu na svém OneDrive. Jednoduché že? Najděte si svou šablonu nebo vytvořte svou vlastní a zautomatizujte si svou každodenní rutinu! Práce s Office 365 je zábava.

Vyzkoušejte plán Office 365 Business Premium na 1 měsíc zadarmo. Registrujte se zde: Zkušební verze Office 365 Business Premium a napište mi přes kontaktní formulář. Rád vám pomohu se zprovozněním služby.

🔴Podpoř autora tohoto webu, stal se farmářem! farmarjezek.cz/podpora 🍀