V roce 2017 jsem měl na testování konvertibilní notebook HP EliteBook x360 1030 G2 a později jsem si ho i pořídil jako pracovní zařízení a stále ho mám. Jsem s ním stále spokojený. Jedna funkce mu ale chybí a to je ochrana soukromí obrazovky.

Mohl jsem tuto funkci dodatečně otestovat. HP Sure View je funkce ochrany soukromí obrazovky, která znemožní nebo velmi ztíží čitelnost obrazovky pro osoby hledící vám ze strany na displej počítače. Filtr je již integrovaný v displeji zařízení (dostupný jako volitelná možnost pro řady notebooků EliteBook x360 a EliteBook 840) a aktivuje se pouhým stisknutím tlačítka na klávesnici. Funkce HP Sure View se skrývá pod klávesou F2.

 

Při aktivaci funkce ochrany soukromí je čitelnost displeje o něco horší i při přímém pohledu na displej. Při pohledu z úhlu jsou informace na displeji nečitelné nebo čitelné hůře. Jas displeje se nastavuje odděleně pro běžný režim a režim HP Sure View. Pokud to podmínky dovolují, není dobré nastavovat jas displeje při zapnutém HP Sure View na maximum. Informace pak mohou být při troše snahy čitelné i při pohledu na displej počítače ze strany. Je třeba si na to dát pozor a při práci s citlivými daty používat jen takový jas displeje, aby byl dostatečný pro čitelnost displeje při přímém pohledu. Na HP Sure View nelze zcela spoléhat, ale jistou překážku proti „opisování“ představuje a je určitě plus tuto funkcionalitu mít.

 

Informace o ochraně soukromí na webu výrobce: www.hp.com