Když zrovna nepoužíváte své PC – nechte ho pracovat pro dobrou věc. Zapojte se do projektu distribuovaných výpočtů Folding@home. Pomůžete tím malým dílkem k výzkumu závažných onemocnění jako je Alzheimerova, Parkinsonova, Huntingtonova choroba a různé druhy rakoviny.
Podrobné informace o projektu a jak se zapojit, najdete na stránkách Stanfordské univerzity: http://folding.stanford.edu/ nebo v češtině na stránkách Czech National Team, kde jsou pěkně zpracované články a návody k projektu Folding@home. Mimo to se tam projektům distribuovaných výpočtů věnují ze široka a najdete tam více než 150 dalších projeků.
Můžete se připojit k našemu týmu Techbit.cz. Najdete ho pod číslem 157492 nebo ve statistikách tady a tady.
Folding@Home Client existuje pro všechny hlavní platformy – Windows, Mac OS X, Linux. Zapojit se může každý a instalace aplikace je velmi jednoduchá. Nevyžaduje se žádná registrace. Pro výpočty je možné nastavit nízkou prioritu a tak ani při běžné práci s počítačem nepocítíte žádné omezení. Výpočty budou probíhat na aktuálně volných zdrojích počítače. Pokud má vaše PC lepší grafickou kartu AMD nebo Nvidia, tak je možné je do výpočtů také zapojit. Výpočty přes GPU jsou prováděny mnohem rychleji oproti CPU.
Ovládát Folding@Home klienta je možné přes webové rozhraní, kde je vše přehledně zobrazeno. Lze nastavit kolik výkonu si výpočty mají vzít a s jakou prioritou pracovat. Možnost volby je jaký projekt chcete podporovat, nastavení jména a týmu. Dále pár statistik a podrobné popisy aktuálně počítaných jednotek.
Druhou možností je ovládat klienta přes pokročilé rozhraní, které už nevypadá tak pěkně, ale je toho na nastavení podstatně více.
A jako poslední, čiste vizuální záležitostí, je 3D zobrazení aktuálně počítaných dat. Možno nastavit i jako spořič obrazovky.
Jeslti je Vaše PC často zapnuté a nemá pořádně co na práci, tak již víte jak ho zaměstnat. 🙂